Avner Avraham.jpg

צילום: דני כתרי

אבנר אברהם - מהמוסד להוליווד 

אבנר אברהם פרש מהמוסד לאחר 28 שנות שרות. בוגר תואר ראשון במחשבים, תואר שני במנהל עסקים ולימוד תעודה במוזיאולוגיה ואוצרות באוניברסיטת תל אביב. בתפקידו האחרון במוסד היה אחראי על תחום המוזיאון במסגרתו הפיק עשרות תערוכות ריגול, חלקן הוצגו לציבור בהצלחה רבה וזכו לתהודה רבה. מבצע פינאלה - על לכידת אייכמן, מבצע אנטבה וחלקו של המוסד, מבצע יהלום - פרשת המיג העיראקי, מבצע אחים - להעלאת יהודי אתיופיה ועוד.
אבנר הינו מרצה בכיר בישראל וברחבי העולם, מייסד ויו"ר סוכנות המרצים הבינלאומית SPYLEGEDS.

הרצאות נבחרות

בעשור האחרון הפך אבנר אברהם למומחה עולמי למבצע לכידת אייכמן - החל בתערוכת ענק שיצר ואצר, הרצאות ברחבי העולם ויעוץ בהוליווד לסרט - מבצע פינאלה. לאבנר קשרים ברחבי העולם עם אנשים, מוזיאונים, מכוני מחקר ועוד. הסיפור המופלא של לכידת אייכמן מעולם לא נכתב במלואו, וכיום אבנר שוקד על ספרו המקיף. ההרצאה ניתנת בזום או במפגש, וניתן לשלב בה תערוכה ניידת הנפרסת תוך דקות.

רבים מכירים את מבצע אנטבה - הוא מבצע יונתן. פעולת הקומנדו הנועזת של צה"ל ובראשה סיירת מטכ"ל. מעטים מכירים את חלקו העלום והמיוחד של המוסד במבצע. היה זה לוחם מוסד שהמריא לאנטבה יום לפני המבצע, ובאמצעות מצלמה ידנית צילם את כל אזור שדה התעופה. התמונות פותחו במעבדות והועברו לראש הממשלה רבין - שבזכותן אישר את הפעולה. זאת ועוד, מעטפות עם עותקים מהתמונות הרבות חולקו בין לוחמי המבצע והוסיפו להצלחתו.
ניתן לשלב בהרצאה הפרונטלית גם מיני-תערוכה.

מטוס המיג 21 הרוסי היה פאר היצירה בשנות השישים. מדינות ערב המקיפות אותנו הצטיידו במכונת המלחמה שהייתה לאיום הגדול ביותר על צה'ל ועל חיל האוויר. במבצע המוסד אותר טייס עיראקי-נוצרי שהסכים לערוק עם מטוסו. משפחתו הוברחה לישראל מבעוד מועד. את המטוס חקר, למד והטיס מי ששימש באותה עת טייס הניסוי הראשי של חיל האוויר - דני שפירא. פירותיו של המבצע באו לידי ביטוי בין היתר בהצלחת חיל האוויר במלחמת ששת הימים, בחיזוק מעמד ישראל והמוסד ברחבי העולם ובסיוע להצטיידות.

עם קום המדינה החלה עלייה גדולה של יהודים ממדינות ערב לישראל. יהדות תימן, יהדות עיראק, ובהמשך יהדות צפון אפריקה (מרוקו, תוניסיה, לוב ועוד). בסדרה של מבצעים שונים לאורך השנים פעל המוסד באופן חשאי להבריח את אחינו לארץ ישראל. בשנות ה-80 החלו מבצעים להברחת יהודי אתיופיה לישראל. ההרצאה תעסוק במגוון הקהילות ודרכי ההברחה ותתמקד לפי אופי האירוע בקהילה או עדה מסויימת.

מופע ייחודי העוסק במבצעים הגדולים של המוסד, שזור עם שירים נפלאים שקשורים ומחוברים לפעולות הגדולות.

מחלקו של המוסד במבצע אנטבה, העלאת יהודים ממדינות ערב ואתיופיה, עבור דרך מבצע פינאלה - לכידת אייכמן בארגנטינה, מבצע יהלום - במסגרתו נחת טייס עיראקי עם מטוס המיג-21 שלו בבסיס חיל האוויר חצור, ועוד.

יהודה אליאס הזמר בשירים שהפכו לנכסי צאן ברזל - 'ארץ צבי' - שיר הנושא מהסרט 'מבצע יונתן', 'בלדה לשוטר' מהסרט השוטר אזולאי, 'הליכה לקיסריה' של חיים חפר, כמחווה לדור הפלמ"ח, 'ארץ ארץ', 'אח יא ראב יא ראב', 'קום והתהלך בארץ' ומחרוזות לסיום. המופע מתחיל בקטע מוזיקאלי ייחודי של נגינת אחת הפתיחות הידועות של מסרטי 'ג'יימס בונד'.

יהודה הגר - המפיק המוזיקאלי שגם מנגן על קלידים ואקורדיון, לצידו גיא נחמיאס עם 3 כלי נשיפה שונים, נוף אברהם על גיטרה בס ואור הגר על התופים.

(הערה- ההרכב המוזיקאלי מצומצם או רחב בהתאם לתקציב)

מבצע פינאלה - לכידת אייכמן

השחקן ניק קרול מגלם את רפי בסרט מבצע פינ

המוסד במבצע אנטבה

מרצדס אנטבה.jpg

מבצע יהלום - פרשת המיג 21

IMG_1018.JPG

שלח את עמי - מבצעי עלייה

אחיםזהב קדמי.jpg

המוסד - המבצעים והשירים

מופע המוסד - פוסטר.jpg

הזמן כעת הרצאה או מופע של אבנר אברהם

תודה! נשוב אליך בהקדם