top of page

אלון ולד

מרצה בכיר, גבעת התחמושת

עברית, אנגלית

ישראל

Globe_icon-white.svg.png
Location Mark

אלון הוא בנו של סרן מיל' רמי ולד ז"ל, קצין החבלה של חטיבת הצנחנים שנפל בקרב הפריצה אל גבעת התחמושת, במלחמת ששת הימים. חבר הנהלת גבעת התחמושת, שימש במשך שתי קדנציות כנציג יתומי צה"ל במועצה הציבורית במשרד הביטחון. יוצא מערכת הביטחון אשר שירת במגוון תפקידים בארץ ובחו"ל. קצין צנחנים במיל, נשוי לאיריס ואב ל- 3 בנות.
מזה מעל עשור שנים אלון פועל בחזית הנחלת מורשת המערכה על ירושלים ומשמש כמרצה מבוקש ע"י ארגונים רבים בארץ ובחו"ל כנציג דור הבנים שגדל על ברכי הרעים לנשק, אלון רואה חובה וזכות גדולה לתווך מורשת זו של דור נפילים, לדורות הבאים

על זיכרון ושייכות בראי המיתוס של גבעת התחמושת

החברים לנשק של אביו של אלון הפכו למתווכי מורשת הרעות והגבורה. למודלים לחיקוי וליעד בלתי נלאה לשאלות נאיביות, סקרניות ולימים אף נוקבות. בהרצאה המרתקת והמרגשת ,המותאמת לפעילות גיבוש או העצמה או העשרה ערכית וחינוכית. שוזר אלון את מרכיבי הסיפור האישי, המשפחתי, החיילי והלאומי. הניסיון העיקש של ילד, נער, אב, לוחם ומפקד לדעת ולהבין את מקורות הכוח, הגבורה, הרעות, המסירות, ההקרבה, השייכות וההצלחה של אביו וחבריו כנגד כל הסיכויים, הופך לסיפור מרתק ומעורר השראה.

אבא עכשיו אני יודע - החזרה אל הקילימנג'ארו

בראשית שנות ה-60 רמי ולד ז"ל, היה אחד מראשוני התרמילאים הישראליים בעולם. ממשש בעקביות ובנחישות את חלום חייו לכבוש את פסגות תבל. במסגרת זו זכה להגיע לפסגת הר הפויג'יאמה ביפן, לפסגת מונבלאן, הגבוה שבהרי האלפים וכשנשלח כנציג צה"ל להדריך את הצבא הקיסרי של היילה סילאסי בחבש (אתיופיה), ניצל את ההזדמנות להעפיל לפסגת הקילימנג'ארו. את כל ההעפלות הללו עשה עם ציוד "ישראלי" סטנדרטי ולא מספק וכנגד כל הסיכויים. חלומו נקטע באחת עת נהרג בקרב הפריצה לגבעת התחמושת במלחמת ששת הימים. בנו יחידו אלון, ניסה כל חייו לדעת ולהכיר את אביו הנוכח נפקד ועשה זאת במגוון דרכים לאורך הדרך. אולם סגירת המעגל המשמעותית ביותר הייתה כש-57 שנים לאחר מסע כיבוש הקילימנג'ארו יצא בראש משלחת רב דורית של צנחנים ויתומי גבעת התחמושת לראות את אותה זריחה נדירה בה צפה אביו. הרצאה ייחודית זו מציגה את הרקע, ההכנות, סיפור המסע והתובנות היחידות במינם.

עולים לדגל

יובל חמישים לאיחוד ירושלים (2017) ושנה לאחר מכן חגיגות ה-70 לעצמאות ישראל (2018), שימשו מקור ההשראה לשני מיזמים ייחודיים במינם אשר עלו על כל הציפיות וקיבלו תהודה ומשמעות בינלאומית. מרכז מורשת גבעת התחמושת הצליח לגבש רבים וליצר שיתוף פעולה ייחודי במינו ונרחב סביב נרטיב המכנה המשותף הסימבולי ביותר של העיר ירושלים ושנה לאחר מכן סביב נרטיב דגל הלאום. שני מיזמים אלו כללו בסופו של דבר מיליוני משתתפים מכל רחבי הארץ והעולם והניבה שני תוצרים מפתיעים שעלו על כל הציפיות. תוצרים בלעדיים וסמליים מאין כמותם. תוצרים בעלי השפעה ארוכת טווח:
- קפסולת אסופת הדגלים החתומים הגדולה מסוגה בעולם אשר נמסרה למשמורת 30 שנה בארכיון המדינה ותפתח בחגיגות ה-100 לעצמאות ישראל
- ותערוכת 100 צילומי ירושלים בלעדית המזקקת קמפיין אשר כלל 14,500 צילומים ממעל 80 מדינות.
על הרקע הסימבולי, האישי והלאומי, על הדרך, ההישג ומשמעותם בהרצאתו של אלון ולד היוזם והמוציא לפועל.

הזמנת הרצאה - 
Book
bottom of page