top of page

אלעד סקר

מפקד יחידת חילוץ במילואים ומוביל משלחות סיוע בינלאומיות

עברית, אנגלית

עין-יהב

Globe_icon-white.svg.png
Location Mark

ב-25 השנים האחרונות, מלווה אלעד סקר מנהלים, ארגונים, גופי בטחון והנהלות בארץ ובעולם. אלעד צבר את ניסיונו הרב בניהול והובלה תחת לחץ ובתנאי חוסר ודאות, לאורך שנים רבות בהן פיקד על יחידת חילוץ ערבה, אחת מיחידות החילוץ המאתגרות והעמוסות בישראל. אלעד פיקד על אלפי חילוצים מורכבים בהם נדרש לקבל החלטות הרות גורל, בפרקי זמן קצרים ותחת לחץ ותנאי חוסר ודאות. את ניסיונו תרגם לסדרת הרצאות וסדנאות מרתקות, המדמות את עולם האיתור והחילוץ לעולם העסקי והארגוני – קבלת החלטות על דרכי פעולה תחת לחץ ובתנאי חוסר ודאות, הובלת צוותים בכל משימה וניהול המוטיבציה של העובדים. זוכה אות הנשיא למתנדב ואות אומ"ץ לרפואה על הצלת חיים במדבר.

קבלת החלטות תחת לחץ ובתנאי חוסר ודאות

לאורך השנים קבלתי מאות החלטות בסיטואציות מורכבות. על סמך ניסיוני פיתחתי מתודולוגיות ושיטות המסייעות לקבל החלטות בתנאי לחץ בכל תחומי החיים.
גובה פני המים עולה במהירות בכפר מוצף שנפגע מטייפון בפיליפינים, רמת הקרינה הרדיואקטיבית מטפסת בחדות באזור פוקשימה ביפן. חורף, חושך, קור כלבים וחשש לשיטפונות – ילד קטן נעדר בנחל צין.
תנאי השוק משתנים, המציאות מתהפכת (קורונה..) ועדיין צריך להחליט!
החלטות הן חלק אינטגרלי מחיינו. אנחנו מקבלים החלטות כל הזמן בכל תחומי החיים במציאות משתנה ובסד של זמן. בחלק מהמקרים בתנאים של אי ודאות וחוסר מידע ובמקרים אחרים בתנאים של שפע מידע ונתונים.
• איך לשאול את השאלות הנכונות?
• איך לבנות תמונת מצב?
• איך להגדיר צמתים בקבלת החלטות?
• איך לשמור על גמישות מחשבתית?
במהלך ההרצאה נדבר על החלטות בחוסר ודאות, גמישות מחשבתית הגדרת צמתים ועמידה נחושה ביעדי הארגון – לרתום, להוביל, להשפיע.

ניהול סיכונים בדרך למשימה

ל סמך ניסיוני הרב בהובלת צוותים ותהליכים בארץ ובעולם פיתחתי מודל למיפוי וניהול סיכונים.
קבוצת חמושים מקיפה את השיירה שאני מוביל בדרום סודן, קשורים בבגז' נעול של אוטו בארץ זרה בלילה, ג'יפ הפוך בלב המדבר – חמישה מטיילים נעדרים.
הכי בטוח לשבת ולא לעשות כלום. אין לחצים, סיכונים או החלטות. אבל אם רוצים להוביל, להתקדם וליצור חייבים לנהל סיכונים. צריך אומץ. בעולמות הסייבר, הפיננסים, האקטוארים, התפעוליים והארגוניים בכל החלטה, פרויקט או תהליך ניהול סיכונים הוא חלק אינטגרלי מהעניין.
• איך לבצע הערכת סיכונים?
• איך למצוא את האיזון בין הניסיון המצטבר ללא צפוי?
• איך לשמור על בטיחות בזמן עומס?
• איך לזהות צווארי בקבוק?
במהלך ההרצאה נדבר על האיזון בין סיכון, סיכוי והצלחה. ניתן דוגמאות על ניהול הזדמנויות ונגיע לקצוות בהיבט של מה עשוי לא לפעול. לעשות, לפעול ולהוביל אבל לחשוב ולתכנן לפני הביצוע.

מחוכמת המדבר אל תובנות העולם הארגוני

מימי קדם המדבר הוא הדרך אל היעד. המדבר על צפונותיו יכול ללמד אותנו כמנהלים ומובילים המון. בני ישראל חצו את המדבר בדרכם אל הארץ המובטחת, הנבטים הובילו אורחות גמלים עמוסות מור ולבונה דרך המדבר אל הים ולורנס איש ערב קיבץ את שבטי המדבר בדרך אל הניצחון.
המדבר על עוצמתו משמש כפלטפורמה מצוינת לחשיבה, הבנה והובלת תהליכים.
• איך מייצרים תקשורת בין אישית אפקטיבית?
• איך בונים צוות מנצח?
• איך מייצרים שתופי פעולה בדרך אל המטרה?
בהרצאה נלמד איך הכרה של הגבולות האישיים והארגונים עוזרת לנו להתנהל בצורה טובה וחסכונית יותר ביום יום.
צניעות, פשטות ופירגון ויחד עם זאת מנהיגות, העצמה, הגדרת יעדים גבוהים ועמידה בהם.

הזמנת הרצאה - 
Book
bottom of page